Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerova va Saudiya-O‘zbekiston ishbilarmonlar kengashi raisi Muhammad Abdulla Abunayyon o‘rtasida yo’l xaritasi imzolandi.
Hujjat Saudiya Arabistoni Podshohligining eng yirik madaniy-ko‘ngilochar majmualaridan biri bo‘lgan ʻʻBoulevard Worldʼʼda O‘zbekiston milliy pavilioni loyihasini amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikni nazarda tutadi.
Loyiha O‘zbekistonning turizm va madaniy salohiyatini targ‘ib etish hamda O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash uchun uzoq muddatli platformaga aylanadi.

An action plan of cooperation was signed during the Tashkent International Investment Forum between Gayane Umerova, Chairperson of the Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, and Mohammad Abdullah Abunayyan, Chairman of the Saudi–Uzbek Business Council.
The memorandum outlines cooperation on the development of the Uzbekistan National Pavilion at Boulevard World, one of the largest cultural and entertainment destinations in the Kingdom of Saudi Arabia.
The project is envisaged as a long-term platform for promoting Uzbekistan’s tourism and cultural potential, while further strengthening cooperation between Uzbekistan and Saudi Arabia.