2-oktabr kuni O‘zbekiston Milliy kino san’ati saroyida “San’at dunyosi” nomli Rossiya san’ati festivali doirasida taniqli rus rejissyori, aktyori va rassomi Stanislav Govoruxin tavalludining 90 yilligiga bag‘ishlangan Kino kuni bo‘lib o‘tadi.
Fotoko‘rgazma Stanislav Govoruxinning hayoti va ijodiga bag‘ishlanadi, shuningdek, aktyor Boris Kamorzin bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tadi.
Badiiy kecha yakunida Stanislav Govoruxin tomonidan suratga olingan “Go‘zal davrning intihosi” filmi namoyish etiladi.

On 2 October, as part of the Russian Art Festival “World of Arts”, a Film Day will take place at the Palace of National Cinema Arts of Uzbekistan, marking the 90th anniversary of the birth of the distinguished Russian film director, actor and artist Stanislav Govorukhin.
A photography exhibition will be dedicated to the life and work of Stanislav Govorukhin, followed by a special conversation with actor Boris Kamorzin.
The evening will conclude with a screening of The End of a Beautiful Epoch, directed by Stanislav Govorukhin.