O‘zbekiston Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisining birinchi o‘rinbosari Azizbek Mannopov Koreya Respublikasining Seul va Pusan shaharlarida bo‘lib o‘tgan Koreya San’at kengashining “Osiyodan Osiyoga” nomli global Janub tashabbusi dasturida ishtirok etdi.
Ushbu anjuman Osiyoda professional muloqot va madaniy hamkorlikni rivojlantirish maqsadida Hindiston, Pokiston, Tailand va O‘zbekiston madaniyat muassasalari vakillarini birlashtirdi. Jamoatchilik forumi doirasida Jamg‘armaning O‘zbekistonning madaniy kun tartibini xalqaro maydonda ilgari surishga doir faoliyati, mintaqada uzoq muddatli hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha yondashuvlari taqdim etildi.
Dastur kelgusi hamkorlik uchun yangi imkoniyatlarni ochuvchi Koreya Respublikasining yetakchi madaniyat muassasalari namoyandalari bilan uchrashuvlardan ham iborat bo‘ldi.

First Deputy Chairperson of the Uzbekistan Art and Culture Development Foundation Azizbek Mannopov took part in the Arts Council Korea Global South Initiative – ASIA TO ASIA programme, held in Seoul and Busan, Republic of Korea.
The programme brought together representatives of cultural institutions from Uzbekistan, Thailand, Pakistan and India to foster professional dialogue and strengthen cultural cooperation across Asia. As part of the Public Forum, the Foundation presented its work in promoting Uzbekistan's cultural agenda on the international stage, as well as its approach to building long-term partnerships across the region.
The programme also included meetings with representatives of the Republic of Korea's leading cultural institutions, creating new opportunities for future collaboration.