Vena shahrida O‘zbekiston madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerovaning Avstriya Federal Prezidentining Yevropa va xalqaro masalalar bo‘yicha maslahatchisi Lyusiya Kronshtayner bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlik, shu jumladan, madaniy diplomatiya va kreativ iqtisodiyotni rivojlantirish, shuningdek, xalqaro muloqotlarni kengaytirish va tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.
O‘zbekiston Prezidentining sohaga qaratayotgan e’tibori xalqaro hamkorlikni kengaytirish va madaniy aloqalarni mustahkamlashga xizmat qilayotgani alohida ta’kidlandi.

A meeting took place in Vienna between Gayane Umerova, Chairperson of the Uzbekistan Art and Culture Development Foundation, and Lucia Kronsteiner, Adviser to the Federal President of Austria on European and International Affairs.
During the meeting, the parties discussed issues of bilateral cooperation, including the development of cultural diplomacy and the creative economy, as well as the expansion of international contacts and the exchange of expertise.
Particular note was made of the attention given to this sphere by the President of Uzbekistan, which contributes to the strengthening of cultural ties and the broadening of international cooperation.