Vena shahrida O‘zbekiston madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi raisi Gayane Umerovaning Avstriya Federal Prezidentining Yevropa va xalqaro masalalar bo‘yicha maslahatchisi Lyusiya Kronshtayner bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlik, shu jumladan, madaniy diplomatiya va kreativ iqtisodiyotni rivojlantirish, shuningdek, xalqaro muloqotlarni kengaytirish va tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.
O‘zbekiston Prezidentining sohaga qaratayotgan e’tibori xalqaro hamkorlikni kengaytirish va madaniy aloqalarni mustahkamlashga xizmat qilayotgani alohida ta’kidlandi.

В Вене состоялась встреча председателя Фонда развития культуры и искусства Узбекистана Гаянэ Умеровой с советником Федерального президента Австрии по европейским и международным делам Люсией Кронштайнер.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего взаимодействия, включая развитие культурной дипломатии и креативной экономики, а также расширение международных контактов и обмен опытом.
Отдельно было отмечено, что внимание Президента Узбекистана к данной сфере способствует расширению международного сотрудничества и укреплению культурных связей.