Milan dizayn haftaligidagi O‘zbekiston milliy pavilioni “Fuorisalone” mukofotiga sazovor bo‘lib, “Eng a’lo badiiy qurilma” mukofotining nomzodlar oldi ro‘yxatiga ham kiritildi.
“Fuorisalone” Milan shahri bo‘ylab ko‘rgazmalar va badiiy qurilmalarni birlashtirib, butun shaharni xalqaro dizayn maydoniga aylantiradi. 2024-yilda ta’sis etilgan “Media Partners” maxsus e’tirofi mukofoti 12 ta loyihadan iborat sara ro‘yxat orasidan munaqqidlarning tanlovi sifatida OAV hamkorlari tomonidan taqdim etiladi.
“O‘rik gullaganda” loyihasi an’anaviy uslublarning salohiyatini zamonaviy dizayn manzarasida ochib berib, Orolbo‘yining madaniy va ekologik masalalariga murojaat etadi.

Национальный павильон Узбекистана на Milan Design Week получил награду Fuorisalone — Media Partners, а также вошёл в шорт-лист премии «Лучшая инсталляция».
Fuorisalone объединяет выставки и инсталляции по всему Милану, превращая город в платформу для международного дизайна. Учреждённая в 2024 году награда Media Partners Special Mention присуждается медиа-партнёрами как выбор критиков из шорт-листа, включающего 12 проектов.
Проект «Когда цветет урюк» раскрывает потенциал традиционных техник в контексте современного дизайна и обращается к культурному и экологическому контексту Приаралья.